Dnes je 18 september 2019, Meniny má Eugénia
-->

Vyhľadávanie

A vločka za vločkou...

Uverejnené: 14.01.2014

Minulý týždeň sme otvorili sezónu. Grilovaciu. Nesneží. Máme polovicu januára, medvede sa o chvíľu budú otáčať na druhý bok a u nás stále nesneží. Kedysi sme sa ako malí tešili na zimné prázdniny. Modlili sa, aby poriadne nasnežili, lebo nám dali výnimočné prázdniny pre kalamity alebo šetrili na kúrení a teraz? Zimu už naozaj poznáme len z Vianočných pohľadníc a starých filmov.

Takáto je realita. Zimné strediská zívajú prázdnotou. Sánky sme ešte ani nestihli prevetrať. Pred domom nám raší krásna zelená tráva. Keby sa tak sneh dal dovážať. A viete, že ani automobilovému priemyslu sa nedarí. Kto by si teraz len kupoval nemrznúcu zmes do auta? O chvíľu už ani nebudeme prezúvať. Ani dámy na ples už nepotrebovali toľko kožuchov, koľko zvieratiek sa tým zachránilo. Má to aj ďalšiu výhodu. Tento rok zatiaľ sneh našich cestárov neprekvapil. Naozaj sa naň pripravili. Aj zásoby soli a posypu doplnili. A už len čakajú.

Ale nezúfajme. Ešte nám nasneží. Možno ešte tejto zimy a možno až o rok. Aspoň budeme mať vysoké preplatky za ušetrené energie. A čo ušetríme, minieme na dovolenku v Alpách. Však načo cestovať do teplých krajín, keď nám stačia naše kancelárie počas leta. Tak si len užívajme, už o 66 dní príde jar.

-VeVe-