Dnes je 18 september 2019, Meniny má Eugénia
-->

Vyhľadávanie

Do Bratislavy prileteli vlastným lietadlom

Uverejnené: 03.02.2015

V Bratislave sú zatiaľ len artisti a tím súboru Quidam. V najbližších hodinách dorazí do Bratislavy 22 kamiónov s technikou a rozkúskovaným pódiom, ktoré sa začne stavať v stredu. V kamiónoch dorazia aj kostýmy, doplnky, topánky a parochne, ktoré si účinkujúci prezliekajú počas šou niekoľkokrát. Každý artista vystrieda 2 − 7 kostýmov. Všetky sú šité ručne na mieru každému jednému účinkujúcemu. Kvôli špeciálnej starostlivosti o drahé materiály si so sebou kostyméri privezú aj práčky a sušičky. Vo štvrtok tak bude všetko pripravené, aby večer mohlo 52 akrobatov, muzikantov, spevákov a hercov odprezentovať prvé zo svojich siedmich vystúpení. Zaujímavosťou je, že každé predstavenie sa v niečom líši od toho predošlého. Členovia súboru sú veľmi flexibilní a v prípade potreby schopní zastúpiť svojich kolegov.

Už tradične požadoval manažment súboru z Cirque du Soleil pre svojich ľudí ubytovanie v luxusnom hoteli. Spolu s artistami, umeleckým režisérom, so scénografmi, s kostymérmi, maskérmi... pricestovali do Bratislavy aj „dvorní“ kuchári súboru Cirque du Soleil – Quidam. Sú stálymi členmi tímu, ktorí najlepšie vedia, čo slávnym akrobatom chutí najviac. No nájdu sa medzi nimi aj takí, ktorí radi ochutnajú domácu slovenskú stravu, ktorú budú mať, samozrejme, k dispozícii. Keďže príchod kamiónov s kompletnou výbavou je naplánovaný na neskôr, umelci si zatiaľ vyžiadali prerobenie jednej z kongresových sál hotela na provizórnu telocvičňu so žinenkami a s náradím.

Quidam v číslach:

-  pri bratislavskej Slovnaft Arene bude parkovať 22 kamiónov

-  pomocný personál tvorí ďalších 100 ľudí

-  150 ľudí na stavbu pódia zabezpečí usporiadateľská agentúra

-  artisti budú predvádzať svoje umenie vo výške až 15 metrov nad zemou

-  predstavenie Quidam malo svoju premiéru v apríli roku 1996

-  súbor precestoval 5 kontinentov a svoju šou predviedol miliónom divákov

-  v jednom predstavení sa vystrieda 250 kostýmov, 250 párov topánok, 20 parochní, 30 klobúkov a 500 rôznych doplnkov oblečenia

-  jeden kostým vydrží pri dennom praní 6 mesiacov až 2 roky

 

INFORMÁCIE O ŠOU:

MIESTO KONANIA:

Slovnaft Arena Bratislava

Program šou (5. – 8. február 2015):

Štvrtok  5. februára, 20.00 h.

Piatok   6. februára, 16.30 h., 20.00 h.

Sobota  7. februára, 16.30 h., 20.00 h.

Nedeľa  8. februára, 13.30 h., 17.00 h

 

Lístky sú stále dostupné v sieti Ticketportal.