Dnes je 18 september 2019, Meniny má Eugénia
-->

Vyhľadávanie

Kozmetika na lyžovačku

Uverejnené: 25.11.2015

Prekúrené miestnosti, časté striedanie medzi chladom vonku a teplom vnútri, ale aj zmena stravy na takú ktorá zahrieva - to všetko kladie veľké nároky na našu pokožku. V zime sa často stáva, že je suchá, začervenaná, podráždená. Je ťažšie na ňu naniesť make-up a k tomu sa blížia aj časté lyžovačky a sviatky. Čo robiť, aby sme sa takýmto problémom vyhli?

Je to jednoduchšie, než by sa mohlo zdať, treba na seba myslieť ... áno, starostlivosť o pokožku nás väčšinou zaujíma už vtedy, keď nastane problém. S príchodom chladných dní a snehu by sme si však mali pripomenúť, že treba nasadiť silnejšie zbrane.

Pokožka v zime potrebuje viac premastiť – najmä ak sa chystáte do hôr alebo žijete vo veľmi chladnom podnebí. Túto zimu jednoznačne stavte na ovos! Hydratuje, upokojuje a chráni – to je presne to, čo teraz potrebujete. Vyberte si napríklad A-derma Emolienčný krém, ktorý obsahuje výťažky z výhonkov ovsa Rhealba, má jemnú textúru, takže sa aj ľahko rozotiera a rýchlo vstrebáva. Výhodou je, že ho môžete bez obáv naniesť aj vašim deťom! Ak sa vám ovsa zamáli, pokojne si pridajte ovsené vločky aj do kúpeľa  a uvidíte tú krásnu vláčnu pokožku.

Každý vie, že keď sa v lete opaľuje, treba sa natrieť opaľovacím krémom. Nemali by ste naň však zabúdať ani v zime! Aj keď sa vám zdá, že slniečko je zubaté, sneh ho odráža rovno na vás, a znásobuje jeho účinok. Najmä ak trávite vonku veľa času, napríklad na lyžovačke, nezabudnite si pribaliť do ruksaku opaľovací krém s vysokým ochranným faktorom. Keďže hovoríme najmä o tvári, ktorá je v zime namáhaná, vyberajte si pre istotu prípravky na citlivú pleť.  Avéne krém SPF 50 je bez silikónov, parabénov, a nezanecháva biele stopy. Obsahuje aj vysoký obsah termálnej vody, ktorá tiež upokojuje, zjemňuje a pôsobí proti podráždeniu.

A na záver – nezabúdajte na pery! Krásny make-up či účes, alebo najnovšia zimná bunda nebudú mať taký efekt, ak sa budete na svet usmievať šupinatými suchými perami. A najlepší recept? Príroda. Okrem pravidelného používania balzamu máme pre vás extra tip. Každý večer pred spaním si pery natrite tenkou vrstvou medu. Po niekoľkých dňoch uvidíte neskutočný efekt – pery jemné, hladké a ružové. Ideálne na silvestrovský bozk!