Dnes je 18 september 2019, Meniny má Eugénia
-->

Vyhľadávanie

Mať či nemať

Uverejnené: 19.05.2014

Umelé mihalnice nie sú výmyslom tohto tisícročia. Tie prvé má na svedomí americký filmový režisér D. W. Griffith. V roku 1916 zatúžil, aby hviezda jeho filmu Intolerancia mala krásne dlhé mihalnice, ktoré budú vrhať tieň až na jej líca. Odvtedy boli len výsadou bohatých. Ich výroba bola veľmi náročná a drahá a životnosť len niekoľko hodín. Aká je ich súčasnosť?

Boom nastal v roku 2006. Možno si aj vy ešte pamätáte na rôzne hrúbky, farby a dĺžky celých rias, ktoré ste si mohli kúpiť takmer všade. Ak však chcete skutočne kvalitné umelé mihalnice, radšej sa zverte do rúk odborníka.

Keď vám niekto bude tvrdiť, že mu stačí pol hodina a máte pohľad filmovej hviezdy, NEVERTE. Na kvalitu sa oplatí počkať si. Skutočne kvalitné lepenie trvá hodinu a pol až dve. Najskôr si vyberiete či chcete len trsy alebo celé mihalnice. Urobili sme malý test za vás a navštívili sme PRISA Cosmetic salón krásy v Námestove. Práve tu nám odporučili práve mihalnice, pretože: „permanentné riasy sa aplikujú priamo na individuálnu, prírodnú mihalnicu klientky. Postupuje sa po jednej mihalnici za druhou, až kým nedosiahneme look, ktorý potrebujeme.“

Môžete si vybrať z 3D mihalníc, ktoré sú hrubšie a tmavšie. Tenké, ultra ľahké, ohybné takmer hodvábne s prirodzeným lookom sú 4D mihalnice, majú aj dlhšiu životnosť. Z prírodného materiálu sú vyrobené jemné, pružné mihalnice z norky. Okrem druhu si môžete vybrať aj z hrúbky (od 0,12 – 0,25 mm) a dĺžky (od 8 – 14 mm). Nemusíte použiť len jednu dĺžku. Pre prirodzený vzhľad sa najčastejšie miešajú dĺžky 10 a 12.

Mnohé sa možno obávajú negatívnych reakcií po aplikácii. Noviny predsa denne zapĺňajú šokujúce správy o alergiách, poškodeniach očí a kože. Aká je teda pravda? Ak si aplikujete mihalnice doma sama či u kamarátky, nikdy neviete, čo si dávate na oči. V kozmetickom salóne sa používa len testované lepidlo. Keďže všetci túžia po najdlhšom efekte, používa sa silnejšie lepidlo, preto môže jeho aplikácia spôsobiť jemné začervenanie. Na druhý deň sa všetko vráti do normálu.

Aby vám mihalnice ostali krásne a husté aspoň dva mesiace, musíte sa o ne aj správne starať. Na riasy priamo nepoužívať odličovač, krém ani inú kozmetiku. Najvhodnejšou je obyčajná vlažná voda. Ak ich potrebujete očistiť, jemne ich prečešte kozmetickou kefkou. V prípade, že sa túžite namaľovať, použite len ľahkú riasenku a očné tiene potom odstráňte kozmetickou tyčinkou a vodou.

Po približne piatich týždňoch môžete prísť na doplnenie. Mihalnice vám ale vydržia dva až štyri mesiace. Niekedy aj dlhšie. Ako sme sa dozvedeli, ani s reklamáciou nie je problém. Doteraz v Prisa Cosmetic totiž žiadne nemali.

Najdôležitejšia je pre viacerých asi cena. Kým v minulosti ste za aplikáciu umelých mihalníc zaplatili aj 120 €, v súčasnosti sa cena pohybuje okolo 40 € a doplnenie 25 €. Chcete ich vyskúšať ešte pred letom? Teraz je ten najlepší čas. Pred dovolenkou si ich môžete vyskúšať za mimoriadnu cenu – 28 € v PRISA Cosmetic v Námestove. Viac nájdete na www.nailscosmetics.eu

-VeVe-