Dnes je 18 september 2019, Meniny má Eugénia
-->

Vyhľadávanie

Rozprávka Vianoc

Uverejnené: 16.12.2013

Vedeli ste, že Vianoce sú obdobím, keď ľudia najviac pociťujú samotu, premáha ich depresia? Obdarovávame sa zbytočnosťami, len aby sme si zaškrtli kolónku – Daroval som. Kedy sa sviatky pokoja a mieru, rodinnej pohody stali „Šťastné a veselé“ len na papieri? Na to najdôležitejšie zabúdame.

Napriek bombardovaniu vianočnou náladou z každej strany som ju ešte sama nepocítila. Už nerobíme nič pre radosť druhých, len nech ostatní videli, že na to máme. Kedy ste sa naposledy úprimne zasmiali, zabavili aj na vlastný účet, odhodili pretvárku a boli skutoční? Aspoň na Vianoce by sme sa nemuseli hrať a predstierať, ale ukázať naozaj akí sme. Majú to byť sviatky, keď sme k sebe úprimní, naozaj myslíme to, čo hovoríme a prajeme. Čas, keď môžeme spolu stráviť viac času. Možno aj na www.cokdeje.sk nájdete niečo, akciu, podujatie, nápad, ako stráviť toľko voľného času. Nie len hraním hier pri PC alebo pozeraním už opozeraných vianočných rozprávok a programov.

Najskôr som chcela písať o najoriginálnejších vianočných darčekoch. Keď som sa však snažila niečo originálne nájsť, ponúkali mi len suveníry a zbytočnosti, ktoré aj tak obdarovaný niekde založí. Preto tieto Vianoce skúste darovať seba – svoj čas, ktorý strávite s milovanými. Venujte im čas na rozhovor, prechádzku v parku alebo malú pomoc doma. Vezmite ich na nejakú akciu, kde si vytvoríte spoločné spomienky, na ktoré budete ešte dlho spomínať. O tom by mala byť rozprávka Vianoc.

-VeVe-