Dnes je 18 september 2019, Meniny má Eugénia
-->

Vyhľadávanie

Zažiariť a nespáliť sa

Uverejnené: 10.01.2014

Najčastejšie Faux Pax:

- Šaty – Dĺžka, farby a vzory. Krátke koktailky ani leopard na ples jednoducho nepatria. Rovnako ani vaša koženka alebo prežívaná bunda, nech už bola akokoľvek drahá.

- Topánky – Pančušky do otvorených topánok neobliekame, nevhodné sú aj lodičky na platforme. Určite si však neberte svoje päťročné, osvedčené „botky“.

- Doplnky – Na plese sa naozaj zaobídete bez celej kozmetickej taštičky, krému na ruky, antibakteriálneho gélu,... a iných nepotrebností nutných do práce.

- Šperky – Nejdete na ples predviesť celú svoju bižutériu. „Prečačkané“ nepôsobí luxusne, skôr lacno. Rovnako je to aj s manikúrou. Veľmi to s farbami a ozdobami na nechty nepreháňajte. Aby ste nežiarili z každej strany ako vianočná guľa. Všetkého veľa škodí.

- Účes – Nespoliehajte sa na svoj prirodzený look z práce, školy. Len prehrabnúť vlasy nestačí. A to platí nie len u dám, ale aj u pánov.

- Príchod – Radšej skôr ako neskoro. A áno, páni pomáhajú pri vyzliekaní kabáta a sami ho zanesú do šatne. Na plese sú páni za nosičov, držiaky, stojany a úschovne. Dámy len na krásu.

- Jedlo – ak neviete, ktorý príbor do ruky, vždy berte od kraja a ak ani to nepomôže, jednoducho opakujte po ostatných.

- Tanec – tancujeme s partnerom alebo s pánmi od stola. Ak už niekoho odmietnete, skončili ste s tancom s inými. Odmietame totiž len s vysvetlením, že váš tanec patrí len vášmu partnerovi.

- Odchod – určite sa nevyparíme pred polnocou, posledné kolo však tiež už nemusíte uzatvárať. Neodchádzame ako gáfor, ale aspoň sa rozlúčime so spolusediacimi.

Aj keď sú takéto udalosti takmer samé pravidlo, nezabúdajte na hlavný dôvod, prečo ste tam. Pre zábavu. Zabudnite na prácu, starosti z domu a konečne si užite. Však plesy máme len raz v roku ;) .

-VeVe-