Dnes je 22 jún 2021, Meniny má Paulína
-->

Plesy bez fópá

Plesy bez fópá
Plesy bez fópá

Plesová sezóna už začala a každému z nás sa zídu dobré rady, ako sa na tejto spoločenskej udalosti vyhnúť trapasom. Určite viete, čo na seba a určite už viete, na ktorý ples pôjdete. Pripomeňme si však pár pravidiel spoločenskej etikety.

Ples je podľa Ladislava Špačka, experta na spoločenský protokol, najvyššou spoločenskou udalosťou a podľa toho sa na ňu treba pripraviť.

Niekedy je k nám pozvánka milosrdná a napovie, ako sa treba obliecť. Ak je v pozvánke použité "black-tie", je to odkaz pre muža a znamená, aby si vzal smoking. Ak tam nič také nie je, je aj tak potrebný čierny alebo tmavomodrý oblek.

Žena si oblečie večernú róbu, ktorá siaha až po členky. Strih a materiály nech sú vždy podriadené módnym trendom. Kabelka ladí s lodičkami a mala by byť čo najmenšia. Na ples môžete použiť výraznejšie líčenie i šperky, ale vždy sa riaďte dobrým vkusom, nejdete predsa na maškarný bál. V každom prípade sa na plese musíte cítiť príjemne :-)

Ak ide žena na ples s partnerom, mal by prvý tanec venovať jej. Ak by ju do tanca pozval iný muž, žena ho odmietne slovami "Prepáčte, som zadaná" a nasledujúci tanec by mala tancovať so svojim partnerom. Pokiaľ pri tanci zavadíte o iný pár, ospravedlňuje sa vždy muž.

Spoločenskú etiketu si musí strážiť viac muž ako žena, ale tá zas musí vždy zachovať nóblesu a eleganciu. A to hlavne v prípade, keď je unavená. Radšej netancuje a nekorzuje, aby si nemusela vyzúvať topánky pod stolom. Muž si zase nesmie rozopnúť gombík pod krkom, povoliť kravatu a už vôbec nie dať dole sako. Z plesu je vhodné odísť, ak už odišli dve tretiny hostí.

A ešte jedná dobrá rada pre organizátorov plesov. Plesy sa konajú väčšinou v zime a je úplne normálne, že ženy prichádzajú v čižmách, ktoré si niekde potrebujú prezuť. Zabezpečte im na to potrebný priestor.

Zdieľat na Facebooku

Aktuálne:

Veselú Veľkú noc

Veselú Veľkú noc

Želáme Vám veľa smiechu, na Veľkú noc len potechu, v pondelok veľký zhon, ženám šibačov plný dom... A, keďže sme Slováci a…

Dobrá správa pre motoristov

Dobrá správa pre motoristov

E-shop www.autodiely1001.sk prichádza s niečim, čo je na Slovensku málo vídané. Jednoducho zrušili poplatky za dopravu, pritom ceny za tovar nezvý…

Oddych sa nikdy nezunuje

Oddych sa nikdy nezunuje

Príležitosti na oddych na Orave sa zlepšujú a rozširujú. Turisti k nám často zavítajú najmä kvôli zimnej lyžovačke, ale…