Dnes je 25 apríl 2017, Meniny má Marek
-->

Vyhľadávanie

<![CDATA[Jakub Tököly Trio / JAZZ]]>

Miesto: Košice , HalmiSpace, Košice
Kedy:od 21.04.2017 o 19:00h
Zúčastní sa:6

, -
Zakúpiť lístky Pridaj sa na akciu! Zdieľat na Facebooku Poslať známemu Nastaviť upozornenie

Dátum/Date: 21.04.2017 o 19.00 h
Miesto konania/Place of event: HalmiSpace, Hlavná 21, 040 01 Košice


Popis/Description:


Klavír (Jakub Tököly), kontrabas (Peter Korman) a bicie (Peter Solárik). To je kombinácia hudobných nástrojov, ktorá v podaní jazzových majstrov, ako je Jakub Tököly Trio, značí jedinečný jazzový zážitok! Po viac ako roku k nám toto známe jazzové zoskupenie prichádza predstaviť svoj debutový album Different Directions.


Jakub Tököly Trio má za sebou množstvo klubových koncertov na Slovensku aj v Čechách. Jednotliví členovia dokonca študujú na najprestížnejších jazzových univerzitách v Európe.


VÝZNAMNÉ OCENENIA:
* Czech Jazz Contest 2014 - druhé miesto pre kapelu NBN Trio
* Cena pre najlepšieho inštrumentalistu - Peter Korman
* Cena SOZA - najlepšia kompozícia - Peter Korman
Cena za originálnu kompozíciu - Jakub Tököly
Mladé tváre slovenského jazzu 2013 - cena za inštrumentálny výkon pre kapelu NBN Trio


Tak ako u ich vzorov - Buda Powella, Oscara Petersona, Billa Evansa či Mulgrewa Millera, je základ hudby Jakub Tököly Trio postavený na akustickom zvuku a úcte k jazzovej tradícii. Zároveň však ich hudba nezostáva zakonzervovaná pod hlavičkou jazzového purizmu. V originálnych aranžmánoch jazzových štandardov a v autorských kompozíciách Jakuba Tökölyho a Petra Kormana sa prejavuje vplyv moderného jazzu a rómskeho folklóru, čím sa stáva ich hudba živou, originálnou a stále aktuálnou.
Zároveň však ich hudba nezostáva zakonzervovaná pod hlavičkou jazzového purizmu. V originálnych aranžmánoch jazzových štandardov a v autorských kompozíciách Jakuba Tökölyho a Petra Kormana sa prejavuje vplyv moderného jazzu a rómskeho folklóru, čím sa stáva ich hudba živou, originálnou a stále aktuálnou.


Trio má za sebou množstvo klubových koncertov na Slovensku aj v Čechách. Jednotliví členovia dokonca študujú na najprestížnejších jazzových univerzitách v Európe.


Dĺžka podujatia: 1,5 hod. 


Vstupné/Entry: 9,00 EUR
Zľavy/Discounts: bez nároku na zľavy/without any discounts.

]]>

Komentovať:

Email nebude zverejnený